nOu GaminG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


DOBREDOJDOVTE NA NOU GAMING - WELLCOME TO NOU GAMING
 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Македонско - Англиска поддршка
Сегашна поддршка:
Top posters
Admin
Си биле... I_vote_lcapСи биле... I_voting_barСи биле... I_vote_rcap 
TaRZaN
Си биле... I_vote_lcapСи биле... I_voting_barСи биле... I_vote_rcap 
nOu^bb
Си биле... I_vote_lcapСи биле... I_voting_barСи биле... I_vote_rcap 
danieltasev
Си биле... I_vote_lcapСи биле... I_voting_barСи биле... I_vote_rcap 
SwEeT_DeViL
Си биле... I_vote_lcapСи биле... I_voting_barСи биле... I_vote_rcap 
fatality
Си биле... I_vote_lcapСи биле... I_voting_barСи биле... I_vote_rcap 
f1ghter
Си биле... I_vote_lcapСи биле... I_voting_barСи биле... I_vote_rcap 
madonna
Си биле... I_vote_lcapСи биле... I_voting_barСи биле... I_vote_rcap 
Victi[m]izeR
Си биле... I_vote_lcapСи биле... I_voting_barСи биле... I_vote_rcap 
RAy !
Си биле... I_vote_lcapСи биле... I_voting_barСи биле... I_vote_rcap 
Latest topics
» Practically as tatty as files
Си биле... EmptyСре Aвг 03, 2011 9:39 pm by Гостин

» how do you connect your formspring to your facebook acount?
Си биле... EmptyСре Aвг 03, 2011 12:27 am by Гостин

» heterogeneous
Си биле... EmptyСре Aвг 03, 2011 12:22 am by Гостин

» hardcore skull fucking video
Си биле... EmptyВто Aвг 02, 2011 9:38 pm by Гостин

» User-Defined Function Help PLease?
Си биле... EmptyВто Aвг 02, 2011 3:13 am by Гостин

» Is there a join-the-dots method of integrating systems such as Collins submarine software ?
Си биле... EmptyНед Jул 31, 2011 9:46 pm by Гостин

» Osmoprep Tablets Colonoscopy Medication
Си биле... EmptyНед Jул 31, 2011 8:52 pm by Гостин

» Assembly language question?
Си биле... EmptyСаб Jул 30, 2011 4:27 pm by Гостин

» no internet in ubuntu 10.04?
Си биле... EmptyСаб Jул 30, 2011 8:25 am by Гостин

Prijateli
Си биле... 1971120cf1776f5m3

 

 Си биле...

Go down 
АвторПорака
Admin

Admin


Број на мислења : 107
Age : 28
Location : Veles,MKD
Registration date : 2009-03-12

Си биле... Empty
ПишувањеПредмет: Си биле...   Си биле... EmptyПет Апр 17, 2009 9:37 am

-Си биле македонец, грк и албанец. Им дале апче кој најмногу ќе издржи да се измоча. Албанецот после 5 минути се измочал. Македонецот после 10 мин се измочал. А гркот од мака поцрвенал и умрел.


-Се нашле Американец, Русин и Македонец. Сите се расправале кој од нив има најголем авион.Американецот рекол:
- Во Америка што има еден џамбо-џет кога се качуваат луѓе се качуваат цел ден... Русинот:
- Кај нас што има еден херкулест кога лета цел ден и прави сенка на Москва... А Македонецот немал што да каже па рекол:
- Кај нас што има еден авион па јас кога летав со него слушам нешто прави ,,БЗЗЗЗ,, кога да видам џамбо-џет лета околу светлото како мушичка,а потоа ѕирнав кон прозорецот и кога да видам на едното крило 20 херкулеста чекаат на ред да наполнат бензин!


-Се нашле Македонец и Грк во Индија и Гркот на Македонецот му вели:
-Леле колку е мал светот,а Македонецот му одговара:
-Светот не е мал туку Македонија е голема.


-Полицијата во Обединетите Арапски Емирати поради пијанство апси Албанец, Македонец и Грк. Ги носат на суд и судијата пресудува:
"Пошто не знаевте дека тука не се пие алкохол, нема многу да ве казнам. Сите ќе добиете 50 стапа по грб, но на секого ќе му исполнам по една желба во врска со казната, а на Македонецот две."
Албанецот се спрема за казната и вика: "Пред да почнете со казната сакам да ми врзете перница на грб." После 25 удари паднала перницата.
Гркот исто бара: "Пред да почнете со ќотекот заврзете ми 2 перници." После 25 стапа и на него му паѓаат перниците.
Македонецот последен се спрема за казната и му вика на судијата: "Прва желба ми 100 стапа наместо 50" Судијава чудно го гледа, ама ја прифатил со задоволство казната. "А втората желба е да ми го врзете Гркот на грб


-Си биле Италијанец, Германец и Македонец. Сите умреле и заминале кај Свети Петар. Свети Петар го прашал Италијанецот како умрел. Тој рекол:
- Купив Ferrari, направив сообраќајка и умрев.
Потоа го прашува Германецот како умрел. Тој рекол:
- Купив BMW, направив сообраќајка и умрев.
Потоа го прашува Македонецот и тој вика:
- Јас купив Фичо и умрев од глад!!!



-Си биле Македонец,Американец и Германец. Отишле во некој хотел да спијат.
Американцов на 1 спрат,Германецов на 2 спрат и Македонецов на 3 спрат.
Пошол кај Американецов некој и му рекол:
- Јас сум Џоко со синото око и Американецов избегал.
Отишол кај Германецов и му рекол:
- Јас сум Џоко со синото око и Германецов избегал, и отишол кај Македонецов и му викат:
- Јас сум Џоко со синото око и Македонецов му викат:
БЕГАЈ ДА НЕ ТИ ГО ПОСИНАМ И ДРУГОТО!


-Си биле американец,германец и македонец. Се фалеле за медицината во нивната земја.
Американецот рекол:кај нас кога ќе се роди дете без рака му клаваме вештачка и станува кошаркар.
Германецот рекол:кај нас кога ќе се роди дете без нога му ставаме вештачка и станува фудбалер.
Македонецот рекол:кај нас кога ќе се роди дете без глава му клаваме тиква и станува ПОЛИЦАЕЦ.


-Си биле македонец, албанец и американец и решиле да отидат кај келавата вештерка да видат дали можат да ја надмудрат. Тргнале накај шумата и по патот сретнале некој човек кој бил исплашен и трчал од став. Тој им рекол да не одат кај нејзе бидејки ќе ги изедела но овие тројца биле решени и отишле кај неа. Вештерката им рекла да и кажат по 1 задача и ако таа не може да ја направи ќе го пушти тој да си оди а ако не ке го изеде.
- Албанецот и рекол а се фрли од кула од 20 кат. Таа се фрлила и ништо не и било па го изела албанецот.
- Американецоти рекол да влезе во длабок базен и да остане под вода 1 час. Таа влегла останала под вода 1 час и го изела американецот.
-А македонецот кога дошол на ред и рекол: "На 50 денара оди исшишај се!


-Си биле македонец, албанец и американец и решиле да отидат кај келавата вештерка да видат дали можат да ја надмудрат. Тргнале накај шумата и по патот сретнале некој човек кој бил исплашен и трчал од став. Тој им рекол да не одат кај нејзе бидејки ќе ги изедела но овие тројца биле решени и отишле кај неа. Вештерката им рекла да и кажат по 1 задача и ако таа не може да ја направи ќе го пушти тој да си оди а ако не ке го изеде.
- Албанецот и рекол а се фрли од кула од 20 кат. Таа се фрлила и ништо не и било па го изела албанецот.
- Американецоти рекол да влезе во длабок базен и да остане под вода 1 час. Таа влегла останала под вода 1 час и го изела американецот.
-А македонецот кога дошол на ред и рекол: "На 50 денара оди исшишај се!


-Си биле Христијанец ,Муслиманец и Будист и се карале чија вера е посилна така докажувајки се договориле да се фрлат од зградата и кој ке биде спасен од нивниот бог таа вера е најсилна...Се фрлил Муслиманецот почнал да вика Алах Алах, но Алах не му помогнал па така паднал и умрел...Се фрлил Будистот и почнал да вика Буда Буда Буда и се издигал нагоре и не умрел!! Дошол на ред Христијанинот се фрлил и почнал да рецитира Во името на отецот синот и ... видел дека не бидува и дека се уште паѓа се исплашил и почнал да вика БУДА БУДА БУДА БУДА БУДА!!!!
Вратете се на почетокот Go down
http://nou-gamingclan.niceboard.net
 
Си биле...
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
nOu GaminG :: Забава :: Вицеви-
Отиди до: